Alıp Manaş'ın Sembolik Serüveni

Ürün Kodu : 9786057898395
Yayınevi : Kesit Yayınları
%20
32,00 TL40,00 TL
Millî ve manevi ruhun derinlemesine nüfuz ettiği, mitik dönem ile tarihî dönemlerin iç içe geçerek anlatıldığı, millet olma şuurunun işlendiği halk ürünlerinden destanlar; kadim bir geçmişin, köklü bir kültürün yansımasıdır. Bu kültürel unsurları doğru okuyabilmek, destanlardaki sembolik ve mitolojik unsurları çözümleyebilmekten geçmektedir. Sembolik şifrelerin çözülmesiyle de metnin asıl ruhu ortaya çıkmaktadır. Kolektif bir ruh ile köklenen, dallanıp budaklanan Türk dünyasının en yaygın destanlarından birisi olan Alıp Manaş Destanı sembolik ve mitolojik bağlamda metne sinen örtülü anlamları ile millî bir şuur taşımaktadır. Sembol dünyasının zengin motifli Altay destanlarından Alıp Manaş Destanı, Türk milletinin kültürel değerlerinin sembollerle işlendiği zengin bir anlatı özelliğine sahiptir. Türk milletinin idealize edilen kahramanı Alıp Manaş'ın millî ve manevi değerlerine sahip çıkmayı öğrenerek varoluşsal yolculuğunu tamamlaması, onun gerçek hayatın bir yansıması olan sembolik yolculukta yenilendiğini ve ben'den biz'e ulaştığını göstermektedir.
ISBN: 9786057898395
Barkod: 9786057898395
Dil: Türkçe
Kategori: Edebiyat ve Türkoloji

Bu ürün hakkında hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Ürün İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz:

Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde Müşteri Hizmetlerine başvuruda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile göndermelisiniz.

İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için İade ve Değişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.