Ayrı Düşmüş Kelimeler

Ürün Kodu : 9786054117741
Yayınevi : Kesit Yayınları
Yazar : Mehmet Kara
%20
20,00 TL25,00 TL
Mehmet Karanın en önemli ve en orijinal eseri, Ayrı Düşmüş Kelimelerdir. Türkoloji ve dil bilimi araştırmalarına önemli katkılar sağlayan bu özgün eserde, Türkçe ve alıntı kelimelerdeki fonu-semantik başkalaşma olayları incelenmiştir. Fono-semantik başkalaşma, dil incelemelerinde kullanılmak üzere Karanın teklif ettiği bir terimdir ve bence yerindedir. Ancak burada asıl dikkat çekilmesi gereken nokta; Karanın yeni terim teklifi değil, dil incelemelerinin leksikoloji alt dalına getirdiği yeniliktir. İngilizce yazılması halinde bu eserin genel dil bilimi alanında layık olduğu yeri alacağına eminim. Prof. Dr. Ahmet B. ERCİLASUN Ayrı Düşmüş Kelimeler de sesleri ve anlamları değişerek sözlüklerde farklı madde başı olmuş, fakat kökenleri aynı olduğu düşünülen kelimeler konu ediliyor. Ayrı Düşmüş Kelimeler başlığında ayrı düşmenin hüznü var. Oysa eseriniçeriğinde bu hüzünden ziyade; kelimelerin farklı coğrafyalarda, farklı ağızlarda, lehçelerde, dillerde aldığı farklı kokular, tatlar, zenginlikler sergileniyor. Sevindim, tat aldım. Kelimelerin tomurcuklanmasından, farklı çiçekler açmasından, farklı meyvelere durmasından keyif alacaklara tavsiyemdir. Prof. Dr. EkremARIKOĞLU
ISBN: 9786054117741
Barkod: 9786054117741
Dil: Türkçe
Yazar: Mehmet Kara
Kategori: Edebiyat ve Türkoloji

Bu ürün hakkında hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Ürün İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz:

Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde Müşteri Hizmetlerine başvuruda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile göndermelisiniz.

İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için İade ve Değişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.