Bir Kültür Romancısı Reşat Nuri Güntekin

Ürün Kodu : 9786057898579
Yayınevi : Kesit Yayınları
Yazar : M. Fatih Kanter
%20
48,00 TL60,00 TL

Millî edebiyat dönemi romancısı olarak bilinen Reşat Nuri Güntekin, Türk kültürünün ve siyasi yaşamının yeniden şekillendiği bir neslin temsilcisidir. Bu nedenle kültürel mirasını Osmanlı'dan alarak kendisini yetiştiren Güntekin, Doğu ve Batı anlatılarını özümseyerek eserlerini kurgular. Reşat Nuri, romanlarında hem İstanbul'un saray ve köşk yaşamındaki bilinmezleri hem de Anadolu'nun derinliklerinde unutulmuş insanı ortak paydada buluşturmayı bilir. Özellikle aydının Anadolu'ya bakışını değiştiren anlatılarında, insanın her yerde insan olduğu gerçeği üzerinde durur. Romantik realist bir çizgiden eleştirel gerçekçi bir çizgiye yaklaşarak romanlarını olgunlaştıran Reşat Nuri, insan olmak bilincini ironik bir anlatım tarzı ile vurgular. Güntekin, Türk edebiyatına kazandırdığı eserleriyle kendisinden önce işlenmeyen kasaba gerçeklerini irdeleyen, gündelik yaşamın kaygısını duyumsayan Anadolu insanını anlatı düzlemine yerleştiren bir kültür romancısı olur.

ISBN: 978-605-7898-57-9
Barkod: 9786057898579
Dil: Türkçe
Baskı Sayısı: 1. Baskı
Yayın Tarihi: 17.08.2020
Sayfa Sayısı: 558
Ebat: 16x23 cm
Yazar: M. Fatih Kanter
Kategori: Edebiyat ve Türkoloji

Bu ürün hakkında hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Ürün İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz:

Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde Müşteri Hizmetlerine başvuruda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile göndermelisiniz.

İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için İade ve Değişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.