Diren Diploması

Ürün Kodu : 9786054467334
Yazar : Ekrem Saltık
Kategori : Roman ve Klasikler
%30
10,00 TL15,00 TL
21. yüzyılın ilk çeyreğinin sona ermesine birkaç yeryüzü günü kala, kadim bir şehrin çok da kadim olmayan atıl parklarından birindeki insan artığı kokulu ağaçların arasında biriken duygular, neredeyse tüm dünya halklarına çarparak patladı. Duygu patlamasından ürken kuşların parktan havalanmasından hemen sonra parkın üzerinde kümelenen dijital bulutların uğultulu kuş sesleriyle dalga dalga yayılmasının neden olduğu akıl tutulması, tüm ülkeye ve hatta o ülkenin yeryüzündeki diğer kara parçalarında yaşayan vatandaşlarına dahi bulaşmıştı. İnsanları siyah beyaz renklere bulayan bir salgına dönüşen kuş sesi yüklü dijital bulutların ulaştığı bütün kara parçalarında bir sonrakini tetikleyen ve giderek vasatlaşan yeni duygu patlamaları yaşanıyor, patlayan duyguların etkisiyle uzak ya da yakın hemen hemen herkeste akıl ve vicdan parçalanmaları baş gösteriyordu. Kalemi ve kelamı donduran ve yerkürenin bütün kara parçaları ve tarihin gözleri önünde sergilenen bu tragedya hakkında çok şey yazılıp, çok şey söylendi. Ancak olan bitenin, lojilere saplanmadan ve her şey olup bittikten sonra yazılacaklara, akademik çalışmalara kaynak olacak şekilde anlatılması gerekiyordu. Ekrem SALTIK olayın geçtiği kara parçası ve olayın yankılandığı diğer kara parçalarında yaşamakta olan 100'ü aşkın akademisyen; entelektüel ve gazetecinin katılımıyla birkaç kitaplık bir seri hazırladı. Sonbahar sıcak geçecek! narası yaprak kımıldatmamışken sıcak sonbahara serin bir duruş gösterecek olan serinin GEZİ OLAYLARI, DIŞ POLİTİKA ve KÜRESEL KOMPLO TEORİLERİ kitabı, Gezi olaylarıyla ilgili kalem oynatan birçok sosyal bilimcinin fabrika ayarlarına dönmesine neden olan duygu patlamasıyla gerçekleşen akıl tutulması günlerini dış politika ve küresel komplo teorileri gibi açılardan ele alırken, bu konudaki entelektüel okumalar ve akademik çalışmalar için ilk nitelikli kaynak olma iddiasını da taşıyor. Makaleler Abdulkadir İLGEN- Aydın BOLAT- Bekir Berat ÖZİPEK Birol AKGÜN- Cahit TUZ- Ceren KENAR-Eser KARAKAŞ- Etyen MAHÇUPYAN Gülşah Neslihan AKKAYA- İbrahim KARAGÜL- İdris KARDAŞ- Kadir ÜSTÜN M. Levent YILMAZ- Mehmet ÖZAY- Metin AKSOY- Murat ŞEKER Nedim EMİN-Oytun ORHAN- Süleyman ŞENSOY Şaban KARDAŞ-Tamer ÇETİN- Yusuf KAPLAN
ISBN: 9786054467334
Barkod: 9786054467334
Dil: Türkçe
Yazar: Ekrem Saltık
Kategori: Roman ve Klasikler

Bu ürün hakkında hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Ürün İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz:

Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde Müşteri Hizmetlerine başvuruda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile göndermelisiniz.

İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için İade ve Değişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.