Edebiyat Gazetesi Peyâm'da Edebi Tenkit

Ürün Kodu : 9786054117215
Yayınevi : Kesit Yayınları
%20
20,00 TL25,00 TL
Bu kitapta, II Meşrutiyetin ilanından kısa bir süre sonra (19131914), günlük siyasi bir gazete olan Peyâmın aynı başlık altında, edebi bir ilavesi şeklinde yayımlanan kırk beş sayısı edebi tenkit açısından incelenmiş. II Meşrutiyet dönemi ve I. Dünya Savaşının başlangıç aşamasında yayımlanan edebiyat gazetesi Peyâm ile hasbi anlamda bir sanat, edebiyat ve düşünce kamuoyu oluşturulmuştur. Peyâmda eleştirel makaleleri ile dikkat çeken yazarlar arasında Ali Kemal(Süleyman Sadi), Dânişzâde Şevket Gavsî vb. isimler dikkat çeker. Edebiyat gazetesi Peyâmda yer alan bütün makaleler sistematik bir yöntemle tahlil edilmiştir. Doğu ve Batı edebiyatları ile ilgili meseleler, kendi kategorileri içinde çeşitli alt başlıklar halinde sınıflandırılarak değerlendirilmiştir. Bu değerlendirmeler ışığında Peyâmın sanat, edebiyat ve düşünce açısından çok zengin eleştirel malzemeler sunduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Kitabı inceleyen sanat ve edebiyat meraklıları ile akademik çevreler 1913 1914 yılları arasında sanat, edebiyat ve düşünce tartışmaları ile günümüzdekiler arasında bir karşılaştırma yapmaya da doğal olarak sürüklenecektir.
ISBN: 9786054117215
Barkod: 9786054117215
Dil: Türkçe
Yazar: Kahraman Bostancı
Kategori: Edebiyat ve Türkoloji

Bu ürün hakkında hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Ürün İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz:

Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde Müşteri Hizmetlerine başvuruda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile göndermelisiniz.

İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için İade ve Değişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.