Kütahyalı Mahvi Divanı

Ürün Kodu : 978-605-7898-73-9
Yayınevi : Kesit Yayınları
Yazar : EDA TOK
%20
38,00 TL48,00 TL
Mahvî mahlasını kullanan Ahmed Çelebi Kütahyalı olup XVII. yüzyıl klasik Türk şairlerindendir. Mahvî’nin bilinen tek eseri Dîvân’ıdır. Hayatı ile ilgili bilgiler son derece sınırlı olsa da Mahvî’nin şiir dünyasından hareketle edebî kişiliği, iç dünyası hakkında bilgiler verebilmek mümkündür. Kitapta edebî kişiliği ile ilgili verilen bilgilerden en dikkat çekici olanı Mahvî’nin bir Sebk-i Hindî şairi olduğudur. Elinizdeki kitap üç bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde Mahvî’nin hayatı, edebî kişiliğindeki Sebk-i Hindî yansımaları ve şiirlerindeki dil, üslup özellikleri hakkında bilgiler sunulmuştur. İkinci bölümde Mahvî Dîvânı şekil ve muhteva özellikleri açısından incelenmiştir. Üçüncü ve son bölümde Mahvî Dîvânı’na ait şimdiye kadar tespit edilmiş iki nüsha esas alınarak oluşturulan tenkitli metne yer verilmiştir. Klasik Türk edebiyatıyla ilgilenen, şiir seven tüm akademisyenlere, okurlara faydalı olması temennisiyle…
ISBN: 978-605-7898-73-9
Barkod: 978-605-7898-73-9
Dil: Türkçe
Yazar: EDA TOK
Kategori: Edebiyat ve Türkoloji

Bu ürün hakkında hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Ürün İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz:

Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde Müşteri Hizmetlerine başvuruda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile göndermelisiniz.

İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için İade ve Değişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.