Meşrutiyet Dönemi Basınından Örneklerle Türkistan

Ürün Kodu : 9786059408127
Yayınevi : Kesit Yayınları
Yazar : Sevda Özkaya
%20
24,00 TL30,00 TL
Meşrutiyet Dönemi'nin fikir hayatının renkli ortamında, Anadolu Türklüğünün ve aydınlarının Türkistan coğrafyasında yaşananlara dair ilgisini ve söz konusu bölgenin kadim ve büyük milleti Türklerin, Rus Hükümeti'nin imha siyasetine karşı verdikleri mücadeleyi basından takip etmek mümkündür. Türkistan'daki uyanış hareketinin, sosyal, iktisadi ve kültürel hayatının Anadolu'daki yankısı son derece etkileyicidir. Bu ortak uyanış ın İslamcılık, Türkçülük, Batıcılık fikir akımlarının her biri içinde taraftarları olduğu gibi asıl karakterini ise Yenilikçi-İslamcı Türkçü aydınların kazandırdığı gözlenmektedir. Bu ise ifadesini Dilde, fikirde, işte birlik cümlesinde bulmuştur. Tarihin geçmişten bugüne ışık tutan özelliğini hatırdan çıkarmayarak Türkistan da izlenecek politikaları belirlemek gerekmektedir.
ISBN: 9786059408127
Barkod: 9786059408127
Dil: Türkçe
Yazar: Sevda Özkaya
Kategori: Edebiyat ve Türkoloji

Bu ürün hakkında hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Ürün İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz:

Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde Müşteri Hizmetlerine başvuruda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile göndermelisiniz.

İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için İade ve Değişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.