Osman Nevres Divanı

Ürün Kodu : 9786059408479
Yayınevi : Kesit Yayınları
Yazar : Bayram Ali Kaya
%20
40,00 TL50,00 TL
Yenilik arayışları nâmına bazı sınırlı girişim ve denemelerde bulunmakla birlikte, büyük oranda dîvân şiiri geleneğine bağlı bir şair olduğunu düşündüğümüz Osman Nevres, şairliğinin yanı sıra nâsirliği ve mûsikişinaslığı ile de dikkat çekmiş bir isimdir. Ömrünün büyük bir kısmını gurbet ellerde geçirmiş olması, onun aynı zamanda bir vatan ve gurbet şairi olarak anılmasına yol açacak derecede vatan ve gurbet temalı güzel şiirler yazmasına sebep olmuştur. Nevres-i Cedîd, Nevres Efendi vb. isimlerle de anılan Osman Nevres, dîvân şiirinin âdeta hazânını yaşadığı son yüzyılının sağlıklı bir şekilde anlaşılıp değerlendirilebilmesi için mutlaka dikkate alınması gereken isimlerden biridir. Son yıllarda şiirleri tekrar ilgi gören ve araştırma-inceleme konusu yapılan Osman Nevres'in, Senden bilirim yok bana bir fâide ey gül Gül yağını eller sürünür çatlasa bülbül dizelerinin yer aldığı ünlü şarkısı bugün de zevkle dinlenilmektedir.
ISBN: 9786059408479
Barkod: 9786059408479
Dil: Türkçe
Yazar: Bayram Ali Kaya
Kategori: Edebiyat ve Türkoloji

Bu ürün hakkında hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Ürün İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz:

Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde Müşteri Hizmetlerine başvuruda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile göndermelisiniz.

İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için İade ve Değişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Benzer Ürünler