Türk Edebiyatının En Eski Örnekleri; Mansum Parçaların Karşılaştırılması

Ürün Kodu : 9786054646708
Yayınevi : Kesit Yayınları
Yazar : Yusuf Avcı
%20
43,00 TL54,00 TL
Türk Edebiyatının En Eski Örnekleri adıyla yayımladığımız bu eserde, Divan-ı Lügatt-Türkteki manzum metinler incelenmiştir. Türk dilinin şaheserlerinden olan Dian-ı Lügatt-Türkteki manzum parçalar üzerinde Brockelmann, Gandjei, Stebleva, Besim Atalay ve Talat Tekin gibi Türkololar inceleme yapmıştır. Divan-ı Lügatt-Türkteki manzum parçalar üzerine incelemeler yapan başka bir kişi de araştırmacı, şair, yazar, edebiyat tarihçisi, ceditçi, Arapşinas, Türkolog gibi birçok sıfata sahip Özbek âlim Abdurrauf, Fıtrattır. Fıtratın 1927 yılında Taşkentte En Eski Türk Edebiyatı Numuneleriyle adıyla yayımladığı eserini, yukarıda Divan-ı Lügatt-Türkteki manzum parçalar üzerine çalışan araştırmacılar görmemişlerdir. Benim, Fıtratın Dilciliği üzerine hazırladığım doktora tezi münasebeti ile Özbekistanda araştırmalar yaptığım sırada bulduğum bu eser, kitabımıza da temel teşkil etmiştir. En Eski Türk Edebiyatı Örnekleri adıyla beğeninize sunduğumuz bu eserde; Abdurrauf Fıtratın Besim Atalayın ve Talat Tekinin Divan-ı Lügatt-Türkteki manzum parçalar üzerine yaptıkları incelemeler karşılaştırılmıştır.
ISBN: 9786054646708
Barkod: 9786054646708
Dil: Türkçe
Yazar: Yusuf Avcı
Kategori: Edebiyat ve Türkoloji

Bu ürün hakkında hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Ürün İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz:

Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde Müşteri Hizmetlerine başvuruda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile göndermelisiniz.

İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için İade ve Değişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.