Türkçe Öğretimi Tarihi

Ürün Kodu : 9786059408431
Yayınevi : Kesit Yayınları
Yazar : Nurşat Biçer
%20
32,00 TL40,00 TL
Türkler tarihin bilinen en eski milletleri arasında; Türkçe de tarihin en eski ve en çok konuşulan dilleri arasında yer almaktadır. Türkçe, yazılı kaynakları bakımından da dünyanın en eski dillerinden biridir. Türkçenin temel kaynakları ve Türkçeyle ilgili yazılmış yabancı kaynaklar Türkçenin kökleri binlerce yıl öncesine uzanan bir kültür ve medeniyet dili olduğuna tanıklık eder. Bu tanıklığın somut göstergelerinden biri de Türkçenin kendi kültür coğrafyası dışında yabancı dil olarak kullanılmış ve öğretilmiş olmasıdır. Bu noktadan hareket ederek hem Türkçenin gücünü ölçmek hem de tarih içerisinde birçok coğrafyada izlerini takip etmek mümkündür. Türkçenin öğrenimi ve öğretimi ile ilgili pek çok eser kaleme alınmıştır. Türkçe Öğretimi Tarihi adlı kitapta hem Türkçenin temel kaynaklarından hem de bu konuda yurt dışında yapılan çalışmalardan hareketle Türkçe öğretiminin tarihi ana hatlarıyla dikkatlere sunulmaktadır. Kitap esas itibarıyla: Hun Dönemi'nde Türkçe Öğretimi, Köktürk Dönemi'nde Türkçe Öğretimi, Uygur Dönemi'nde Türkçe Öğretimi, Karahanlı Dönemi'nde Türkçe Öğretimi, Harezm Dönemi'nde Türkçe Öğretimi, Kıpçak Dönemi'nde Türkçe Öğretimi, Selçuklu Dönemi'nde Türkçe Öğretimi, Çağatay Dönemi'nde Türkçe Öğretimi, Osmanlı Dönemi'nde Türkçe Öğretimi ve Cumhuriyet Dönemi'nde Türkçe Öğretimi başlıklarından oluşmaktadır.
ISBN: 9786059408431
Barkod: 9786059408431
Dil: Türkçe
Yazar: Nurşat Biçer
Kategori: Edebiyat ve Türkoloji

Bu ürün hakkında hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Ürün İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz:

Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde Müşteri Hizmetlerine başvuruda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile göndermelisiniz.

İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için İade ve Değişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.